23 lip 2016

Jesteśmy tacy sami?

Podczas słuchania jednej z piosenek mojego ulubionego zespołu w mojej głowie pojawiła się pewna myśl. Czy tak naprawdę ludzie się zmieniają? A może jedynie wydaje się nam, że ta zmiana nastąpiła?
Przypadek chciał, abyśmy w pewnym dniu spotkali na ulicy znajomego, z którym przez dłuższy czas nie utrzymywaliśmy kontaktu. Widząc go, z naszych ust pada stwierdzenie "Ale się zmieniłeś". Jednak w tym czasie przez nasz umysł nie przejdzie teoria, że ta osoba mogła ulec metamorfozie jedynie ze strony fizycznej. Nie zastanawiamy się nad tym, czy pokonała swoje słabości; czy stała się bardziej otwarta na otaczający nas świat, co jej w duszy gra. Dostrzegamy jedynie to, co jest na zewnątrz.
To prawda. Zmieniłam się. Kupuję ubrania w innym stylu, pofarbowałam włosy, mam czarne oprawki okularów... Ale nadal jestem tak samo pokręcona. Pod względem mojej osobowości niewiele udało mi się przemienić. Skryta, w miarę bezkonfliktowa postać, starająca się omijać problemy, które prędzej czy później i tak ją dopadają. Normalne :) Zakochana w muzyce, wiecznie szukająca swojego "ja".
Okropne mieszam w tym momencie. Nie potrafię dobrać odpowiednich słów do tego, co chcę przekazać. Ten gif na górze mnie rozprasza!
Jak jest w końcu? Ludzie się zmieniają, czy nie? Chętnie poznam Wasze koncepcje na ten temat.

17 lip 2016

July inspiration

Cześć!
Zapraszam Was dziś na dawkę inspiracji. Wpadłam na pomysł, że stworzę serię postów, które w swojej zawartości będą posiadały zdjęcia i nie tylko w pełni ogarniające mój umysł. Jednak nie będzie to zwyczajny kolaż! Inspiracje zostaną podzielone kategoriami na: kolorowe, czarno białe, mojego autorstwa oraz gify. Takie posty pojawiać się będą raz w miesiącu.

KOLOROWE
- - -
CZARNO BIAŁE
- - -
AUTORSKIE
- - -
GIFY

9 lip 2016

Festiwal kolorów 2016 - Gdańsk

08.07.2016
Witajcie!
Jak Wam mijają wakacje? W tym momencie słucham albumu Blurryface duetu Twenty One Pilots. Przyznam się, że ich twórczość poznałam za pośrednictwem Wery (pozdrawiam!) około półtora tygodnia temu. Jestem nimi naprawdę oczarowana, polecam.
Moja ulubiona piosenka :)

Powiem Wam, że pogoda nie zachwyca. Deszczowo, zimno. Zdecydowanie nie jest to letni klimat. Może to i lepiej? Przynajmniej nie mamy co narzekać na upały, umieranie z pragnienia oraz dni spędzone przy wiatraczku.
Jutro wybieram się na festiwal kolorów! Tak długo czekałam na to, aby się tam w końcu znaleźć. Mój plan zostanie wypełniony właśnie w dniu jutrzejszym o godzinie 16:00. Z chęcią zabrałabym ze sobą aparat, ale obawiam się, że ulegnie on zniszczeniu przez ogrom proszków, wiem, o czym myślicie natłok ludzi. O, tak! Z pewnością cały plac będzie pękał w szwach.
Przez ten czas, gdy nie mnie nie widzieliście... Odrobinkę się zmieniłam. Moje włosy zostały poddane koloryzacji... CZERWONĄ PIANKĄ! Zapamiętajcie - jeżeli chcą pofarbować Wasze włosy, nawet nie uciekajcie. I tak Was dopadną ;)
Miłego dnia!

09.07.2016
Przeżyłam! Co prawda jestem lekko poturbowana i bardzo zmęczona, ale szczęśliwa! Festiwal był świetny, atmosfera niesamowita, muzyka genialna. Idealny klimat, to jest to! Zdecydowanie najlepszy wypad, na którym byłam w życiu :)
Artyści występujący na scenie dali z siebie wszystko. Prowadzący śmieszkował, zabawiał publiczność. Rozbrzmiała muzyka reggae, rock a także "dyskotekowe kawałki". Wystąpił również chłopak, który świetnie beatbox'ował. Podziwiam!
Przyznać się! Kto był na kolorkach?
- - -

2 lip 2016

Oczy są odzwierciedleniem duszy

"Można oczy zamknąć na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia."
"Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy."
"Gdy otworzysz oczy wydaje ci się już, że widzisz."
"Zrozumcie, że język może ukryć prawdę, ale oczy - nigdy."
"Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy."
"Uroda cieszy tylko oczy, dobroć jest wartością trwałą."
"Nikt nie potrafi kłamać, nikt nie potrafi niczego ukryć, jeśli patrzy komuś prosto w oczy."
"Możesz zamknąć swoje oczy na rzeczy, których nie chcesz widzieć, ale nie możesz zamknąć serca na rzeczy, których nie chcesz czuć."
"Otwórz oczy, mała. Masz pojęcie jakie może być życie?"
- - -