5 sie 2016

Dziwna armia

Zauważyliście, jak często ludzie nami manipulują? Za wszelką cenę chcą wcisnąć nam nawet najbardziej absurdalny kit. Jeżeli nie będziemy postępować według norm, jakie zostały wykreowane przez dzisiejsze społeczeństwo, momentalnie zostaniemy uznani za osoby, które trzeba gnębić tak długo, dopóki się nie poddadzą. Nie wyczuwacie w tym nutki okrucieństwa?
Nigdy nie rozumiałam fenomenu powszechnie występujących wzorców. Od niedawna (lub też dawna, nie znam się) nastąpił ogromny bum na tzw. tumblr girl. Tysiące polskich i nie polskich dziewczyn momentalnie zaczęły wyglądać tak samo. Czapki z daszkiem, moda na selfie z ręką zasłaniającą pół twarzy, no bo przecież jestem zbyt brzydka, abyś widział moją gębę, buty superstar, które musi posiadać każda szanująca siebie blogerka. Czyż to nie jest absurdalne? Nie, nie mam w tej chwili bólu tyłka o to, że ludzie nie mają własnego stylu i za wszelką cenę chcą upodobnić się do swojej koleżanki, nie.
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach bardzo trudno o bycie autentycznym. Wszyscy kłamią (kto kojarzy cytat?), żerują na niewinnych istotkach, aby "przygarnąć" je pod swoje skrzydła, a następnie zmieszać z błotem. Kto im zabroni? Jedynie mama lub kolejna osoba z internetu. Naprawdę wiele bym oddała, aby ludzkość wreszcie odnalazła właściwy powód, dla którego żyjemy. Nie chodzi mi tutaj o płytkie wartości (czytaj: kolejną przecenę na Air Max'y), ale o konkrety.
Po raz kolejny pojawia się u mnie ogromna dygresja, jednak sądzę, że ma to w sobie jakiś urok. Ech, dlaczego ludzie są głupi?
Jaki temat, takie zdjęcia, ha